נטיעת צדק

שייכות משותפת, סולידריות, ותקווה לעתיד משותף​

0

עצים ננטעו עד כה

נטיעות - מה זה?

העץ שלכבודו האדמה נחרשת, שאותו כל שנה אנו באים לנטוע בט״ו בשבט ושאת פירותיו אנו מוסקים, הפך לסמל של חיבור לאדמה ולמקום. עצים נשרפים על ידי מתנחלים בשגרה מתוך רצון להפגין בעלות ושליטה, בעוד ששתילת עצים כאקט משותף של ישראלים ופלסטינים ביחד מעבירה מסר הפוך – של שייכות משותפת, סולידריות ותקווה לעתיד משותף, אותו מסר שמסמל ענף עץ הזית.
בעת תרומת עץ תקבלו תעודה מעוצבת ואפשרות לכתוב בה הקדשה ליקירכם. עצים שנתרמו ישתלו בשטחים הכבושים ובנגב על ידי ישראלים ופלסטינים יד ביד, למען זכויות האדם, הצדק והשלום.

איך שותלים? מתחילים כאן

מלאו את הטופס, בחרו כמה תרצו לתרום, הורידו את התעודה, וזהו 🙂

מי אנחנו?

קול רבני לזכויות אדם הוא הארגון המוביל בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום למעלה ממאה וחמישים חברות וחברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. מאז 1988, הארגון נאבק על זכויות אדם של פלסטינים בשטחים הכבושים, ובשני העשורים האחרונים מוביל את הגעתם של מתנדבים ישראלים למסיק הזיתים השנתי עם חקלאים פלסטינים בגדה המערבית. נוסף על פעילות המסיק, הארגון פעיל לאורך השנה גם בעונת הנטיעות ובעונת החריש, ומסייע בהגנה על זכויותיהם של החקלאים הפלסטינים המתמודדים עם אלימות המתנחלים מחד, ועם העמקת הכיבוש והשליטה הצבאית מאידך.

קהילות

אל סאויה
הכפר שוכן 15 קילומטר דרומית לעיר שכם. אלפי דונמים הופקעו מהכפר כדי לבנות את ההתנחלויות "עלי" ו"רחלים". התושבים מתלוננים שהצבא לא מאפשר להם לעבוד את אדמתם שקרובה להתנחלות רחלים.
בורין
הכפר שוכן בין חווארה לשכם. הכפר עתיק מאוד, וכיום סובל מאלימות מתנחלים קשה המגיעה מהמאחז "גבעת רונן". מתנחלים זורקים אבנים על בתי הכפר, ובתחילת 2021 תקפו מתנחלים עם אלות פעילים ישראלים ששתלו עצים בכפר.
ג׳לוד
הכפר שוכן 17 קילומטרים דרומית לעיר שכם. מאות דונמים מאדמות הכפר הופקעו כדי לבנות שני בסיסים צבאיים והתנחלויות כגון "שבות רחל" ו"אש קודש". בשנת 2022 מתנחלים הציתו חמש מכוניות בכפר.
ראס ג'ראבה
הכפר שוכן ליד העיר דימונה, ויושב באותו מקום עוד מלפני קום המדינה. הכפר לא מוכר על ידי המדינה ולא מקבל שירותים בסיסיים. 500 תושבי הכפר מבקשים לקבל הכרה כשכונה רשמית של דימונה, מה שימנע את הריסת בתיהם ואת גירושם.
הקודם
הבא

השותפים שלנו

המועצה האיזורית לכפרים בלתי מוכרים

הקרן החדשה לישראל

יחד

השותפים שלנו

קול רבני לזכויות אדם
מספר עמותה: 580151967